"ERSAG" — EKO-mahsulotlar ishlab
chiqarish va sotish bilan shug'ullanadigan
ERSAG kompaniyasi 2002 yilda Turkiyaning Denizli shahrida tashkil etilgan. Turkiya Respublikasi hududida 6 ta fabrika mavjud bo‘lib, ularning har biri muayyan mahsulot turini ishlab chiqarishga ixtisoslashgan. Bunday ixtisoslashuv yuqori sifatli mahsulot ishlab chiqarish, nazoratni ta’minlash va eng zamonaviy ishlab chiqarish texnologiyalarini joriy etish imkonini beradi.
Kompaniyaning vazifasi inson salomatligi va go‘zalligini saqlash hamda atrof-muhitni muhofaza qilishdir. "ERSAG" mahsulotlarida inson salomatligi va atrof-muhitga zarar yetkazadigan moddalar mavjud emas. Bu, shuningdek, atrof-muhitga zarar yetkazmasdan utilizatsiya qilinadigan idishlar va qadoqlarga ham taalluqlidir.
ERSAG mahsulotlarining sifati ISO, GMP, HALAL, PROKS, OHSAS va boshqa xalqaro sertifikatlar bilan tasdiqlangan.
Hozirgi vaqtda ERSAG kompaniyasi ko‘plab davlatlarda (Qozog‘iston, Rossiya, Ukraina, Germaniya, Belgiya va boshqalar) faoliyat yuritadi, jumladan, 2021-yil 19-maydan boshlab O‘zbekistonda ham.
ERSAG mahsulotlarini jahon bozorida targ'ib qilish tarmoq marketingi (MLM) prinsiplariga asoslangan. Bu, shuningdek, shuni anglatadiki, ERSAG mahsulotlarini sotib olish uchun faqat
ERSAG kompaniyasida ro'yxatdan o'tgan bo'lishingiz kerak.
Yana 2 ta fabrika Turkiyadan tashqarida joylashgan: biri Qozog‘istonda, ikkinchisi Germaniyada.